06/04/14 - 21:29h

Ivanović – Jakšić live prenos (oko 01h) – Gledajte direktan prenos

Jovana Jakšić je u svom prvom WTA finalu. Na putu ka tituli stoji joj saigračica iz reprezentacije – Ana Ivanović. Ovaj meč počeće u 1h posle ponoći po srednjeevropskom vremenu, a direktan prenos možete gledati na našem sajtu.

Live prenos počinje za

Ko prenosi?

Ana Ivanović je postavljena za drugog nosioca na turniru, a nakon što je Flavija Peneta ispala u prvom kolu, sve su oči bile uprte u nju – glavnog favorita za pobedu. Na startu turnira savladala je Usrulu Radvanjsku sa 2:1 u setovima. Druga runda donela je pobedu od 2:0 nad Amerikankom Aleksandrom Voznijak. U četvrtfinalu još jedna pobeda sa 2:1, a poražena je Magdalena Ribarikova. Treći nosilac, Karolina Voznjacki, čekala je u polufinalu. 13. i 14. teniserka sveta u duelu – reklo bi se da nijedna nije bila favorit i da su im šanse za pobedu bile podjednake. Ipak, Ana je bila bolja i nakon pobede od 2:0 plasirala se u finale turnira.

Ana Ivanovic, live prenos

Jovana Jakšić se vratila u Monterej, prvi WTA turnir koji je odigrala (2013. godine stigla je do drugog kola). Nema sumnje da će joj ovaj turnir biti omiljen. Boriće se za svoju prvu WTA titulu, a na putu do finala pokazala nam je da je spremna i da je osvoji. U prvom kolu je napravila iznenađenje i savladala sedmog nosioca, Karin Knap iz Italije sa 2:0 u setovima. U naredna dva kola bila je bolja od Lorin Kumkum i Julije Boserup, a u polufinalu još jedno iznenađenje. Sa 2:1 eliminisala je 43-ogodišnju Kimiko Date Krum i došla do borbe za titulu. Sada smo spremni – ako je osvoji, nećemo se iznenaditi.

Jovana Jaksic

Ana je trenutno 13. teniserka sveta, a svima nam je poznato da je nekada bila prva na WTA listi. Do sada je osvojila dvanaest titula, poslednju u januaru ove godine (Ouklend).

Jovana je 137. na WTA listi, a nakon ovog turnira očekuje je ulazak u top 100. Najbolji plasman joj je 133. pozicija, a do sada nema WTA titula.

Ovo će biti njihov prvi međusobni duel.

Budite uz Tenis Uživo i uživajte u sjajnom meču!

Teme:   Ana Ivanović, Direktan prenos, Jovana Jakšić, Live Prenos, Teniserke, Turniri, Vesti