14/03/18 - 12:07h

IV: Venus i Kerber u četvrtini finala, kraj za Voznjacki

Venus Vilijams i Anželik Kerber ušle su u četvrtinu finala Masters turnira u Indijan Velsu, dok je druga teniserka sveta Karolina Voznjacki ostala bez plasmana.

Zimbio

Venus je u neizvestom meču koji je trajao sat vremena i 48 minuta pobedila 20. teniserku sveta Anastasiju Sevastovu iz Letonije. Prvi set završen je u taj-brejku, dok je naredni Vilijams dobila sa 6:4 u gemovima.

Njena naredna protivnica biće Karla Suarez-Navaro koja je bila bolja od Amerikanke Danijele Rouz Kolins rezultatom od 2:0 u setovima.

Anželik Kerber iz Nemačke je za nešto više od sat vremena savladala Francuskinju Karolinu Garsiju sa 2:0. 10. teniserka na WTA listi u bila je ubedljiva, u oba seta ispustila je samo po jedan gem i slavila u ovom duelu.

Iznenađenje je priredila Darija Kasatkina iz Rusije, 19. igračica sveta, koja je pobedila Karolinu Voznjacki iz Danske. Njih dve su na terenu provele 100 minuta, a Ruskinja je sa 2:0 po setovima 6:4, 7:5 otišla u dalje takmičenje.

U četvrtinu finala plasirale su se u Simona Halep, Petra Martić i Karolina Pliškova.

Garsija – Kerber 0:2

Teme:   Karolina Voznjacki, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Venus Vilijams, Vesti