14/03/23 - 01:31h

IV: Vavrinka izbacio osmog na svetu, kraj i za 11. na rang listi

Švajcarac Stan Vavrinka plasirao se u osminu finala na Mastersu u Indijan Velsu, nakon što je iznenadio Danca Holgera Runea.

Twitter

Vavrinka je osmog igrača na planeti eliminisao posle dva sata i 40 minuta borbe. Slavio je sa 2:1 u setovima, nakon što je u drugom setu propustio priliku da susret završi ranije – 6:2, 6:7 (5:7), 7:5.

U trećoj rundi turnir je završio i 11. teniser sveta, Poljak Hubert Hurkač. Bolji od njega bio je domaći teniser Tomi Pol, koji je pobedu ostvario posle tri odigrana seta i nešto manje od dva sata na terenu – 4:6, 6:2, 6:4.

Peti igrač planete, Tejlor Fric, ubedljivo je slavio u trećoj rundi. Samo 71 minut igre proveo je na terenu, a sa 6:1, 6:2 eliminisao je Sebastijana Baeza iz Argentine.

Prolaz u osminu finala, bez iznenađenja, ostvario je Feliks Ože Alijasim, deseti na rang listi. Njemu je nešto više od dva sata trebalo da sa 2:0 nadigra Franciska Serundola iz Argeninte – 7:5, 6:4.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti