16/03/15 - 10:36h

IV: Ubedljiv trijumf Serene, eliminacija Radvanske!

Amerikanka Serena Vilijams plasirala se u osminu finala turnira u Indijan Velsu, nakon što je u okviru trećeg kola deklasirala Zarinu Dijas iz Kazahstana sa 2:0, po 6:2, 6:0 posle 53. minuta igre.

Serena

Serena

Vilijamsovu u osmini finala očekuje okršaj protiv sunarodnice Sloan Stivens, koja je iznenadila 22. nositeljku, Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu, u tri seta – 7:6, 1:6, 6:4.

Treća nositeljka Simona Halep bila je prinuđena da igra tri seta protiv Amerikanke Varvare Lepčenko. Rumunka je ubedljivo dobila prvi deo igre sa 6:1, ali se Lepčenkova konsolidovala i u nastavku uspela da poravna rezultat, rešivši u svoju korist drugi set sa 6:3. No, Halep je u odlučujućem setu ponovo dodala gas i stigla do trijumfa, prepustivši rivalki samo jedan gem – 6:1.

Najveće iznenađenje u nedelju priredila je Britanka Heder Votson. Britanska igračica igra jako dobro ove sezone, osvojila je titulu u Hobartu, a trijumf protiv Poljakinje joj je jedan od najvećih u karijeri.

Votson

Votson

Heder Votson je slavila sa 6:4, 6:4 protiv Radvanske, koja ove sezone ne igra na svom prepoznatljivom nivou, ima samo četvrtfinale Dohe, pa saradnja sa Martinom Navratilovom za sada ne daje očekivane rezultate.

Heder Votson – Agnješka Radvanska 6:4, 6:4

Teme:   Agnješka Radvanjska, Anastasija Pavljučenkova, Ekatarina Makarova, Lusi Safarova, Martina Navratilova, Rang Lista, Rezultati, Serena Vilijams, Simona Halep, Sloan Stivens, Teniserke, Timea Baščinski, Treće kolo, Vesti, WTA Rang Lista