10/03/24 - 10:34h

IV: Sabalenka se namučila, kraj za petu na svetu

Druga teniserka sveta Arina Sabalenka prošla je u treće kolo Indijan Velsa.

Ona se namučila u duelu sa 64. na svetu, Pejton Stirns.

Nakon skoro tri sata igre, Sabalenka je slavila rezultatom 6:7 (2), 6:2, 7:6 (6).

U prvom setu su obe napravila po dva brejka, pa se igrao produžetak u kojem je domaća teniserka realizovala prvu set loptu.

Razigrala se Arina u drugom setu, dva puta oduzela servis protivnice i došla do izjednačenja.

Dramatično je bilo u trećem setu. Sebalenka je morala da spašava tri meč lopte Amerikanke, pre nego što je set ušao u taj-brejk u kojem je Arina iz trećeg pokušaja završila meč u svoju korist.

Naredna protivnica biće joj Ema Radukanu kojoj je Dajana Jastremska predala meč nakon odigrana četiri gema.

Pobedu u tri seta zabeležila je i Koko Gof.

Domaća predstavnica savladala je Klaru Burel posle dva sata i 19 minuta igre rezultatom 2:6, 6:3, 7:6 (4).

Gof će se u trećem kolu sastati sa Lućijom Bronzeti.

Sa turnira je ispala peta teniserka sveta Džesika Pegula.

Ona je poražena od Ane Blinkove sa 6:2, 3:6, 6:3.