17/03/16 - 04:43h

IV: Radvanjska prvi polufinalista

Prvi polufinalista Indijan Velsa u ženskoj konkurenciji je Agnješka Radvanjska, koja je bila bolja od Petre Kvitove sa 6-2, 7-6(3).

Poljska teniserka je uspela da se plasira u svoje treće polufinale prvog Masters 1 000 turnura u sezoni nakon trijumfa nad Čehinjom, u meču koji je trajao sat i 37 minuta.

Najveći uspeh najbolje poljske teniserke na ovom turniru je finale 2014, kada je poražena od Flavije Penete. U polufinalu će se sastati sa boljom iz duela najbolje teniserke sveta Serene Vilijams i branioca titule Simone Halep.

Radvanjska je okončala prvi set sa dva brejka viška, da bi Kvitova prva oduzela protivnički servis i povela sa 3.1 u drugom. Usledio je još po jedan brejk na obe strane, 4:2. Kbitova je imala priliku da izjednači, pošto je servirla pri rezultatu 5:3, ali joj rivalka nije dozvolila da produži meč. U taj-brejku drugog seta bilo je 7:3 za Radvanjsku.

Poljakinja će od ponedeljka ponovo biti druga teniserka sveta.