10/03/14 - 10:02h

IV: Novak preko Rumuna do trećeg kola

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu. Srbin je u svom prvom meču savladao Rumuna Viktora Haneskua rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:1), 6:2. Novak će se u narednom kolu sastati sa Kolumbijcem Alehandrom Gonsalesom, koji je izbacio Ivana Dodiga.

N. Đoković76
V. Hanesku62

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane i takav tempo bio je tokom gotovo celog prvog dela igre. Teniseri su odlično servirali, a kada se očekivao taj-brejk Viktor Hanesku je imao prilike da brejkom osvoji prvi set, ali je u dvanaestom gemu Novak Đoković spasao dve brejk prilike i tako osigurao taj-brejk. U “trinaestom gemu” Nole se mnogo bolje snašao, dominirao i relativno lako osvojio ovaj deo igre rezultatom 7:1, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Posle ovako neizvesnog prvog seta, u drugom je Novak već u drugom gemu oduzeo servis rivalu, a potom i materijalizovao stečenu prednost za velikih 3:0 na samom startu seta. U nastavku je Srbin održavao stečenu prednost, a onda je u osmom gemu brejkom postavio konačnih 6:2 u drugom delu igre.

Novak Đoković će se u sledećem kolu sastati sa Alehandrom Gonsalesom, koji je u drugom kolu eliminisao Hrvata Ivana Dodiga.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti