07/03/14 - 13:21h

IV: Lajović “pao” posle preokreta

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu. Srbin je u prvoj rundi eliminisan od Čeha Lukasa Rosola rezultatom 2:1, i to posle preokreta, po setovima 6:7 (2:7), 7:5, 6:4. Rosol će u sledećem kolu igrati protiv petog nosioca Endija Mareja.

D. Lajović754
L. Rosol676
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Dušan Lajović je sjajno započeo meč i već u prvom gemu oduzeo servis Rosolu, a stečenu prednost je uspešno čuvao sve do desetog gema kada je Čeh uspeo da uzvrati brejkom i dođe do izjednačenja – 5:5. U naredna dva gema teniseri su solidno servirali i uspeli odvedu set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” mnogo bolje se snašao Srbin i vrlo ubedljivom igrom setkao nedostižnu prednost koji je uspeo da sačuva i osvoji ovaj deo igre rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom setu, kao i u prvom, gledali smo neizvesnu borbu do pred sam kraj seta. Kada se očekivalo da i drugi deo igre bude rešen u taj-brejku Lukaš Rosol je u jedanaestom gemu oduzeo servis Dušanu Lajoviću, a potom ga i potvrdio za izjednačenje u setovima i konačnih 7:5 u drugom.

Treći set takođe je rešen jednim brejkom, ali ovoga puta u ranoj fazi seta. Posle uvodnih 1:1, Čeh je izvršio pritisak na servis Lajovića u trećem gemu, došao do brejk šanse i iskoristio. Već u sledećem gemu Lukaš Rosol je potvrdio stečenu prednost – 3:1. U nastavku seta nije bilo ni brejkova ni prilika za brejk, te je teniser iz Češke lako osvojio treći set rezultatom 6:4.

Inače, pored Dušana Lajovića od srpskih igrača u singl konkurenciji ostao je još samo Novak Đoković.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti