IV: Kecmanović u drugom kolu

Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Indijan Velsu.

M. Kecmanović646
L. Brodi464

On je na startu turnira eliminisao kvalifikanta Liama Brodija, posle tri odigrana seta i dva sata i 15 minuta na terenu. Slavio je sa 2:1 – 6:4, 4:6, 6:4.

Miomir je meč otvorio brejkom i tu prednost čuvao je sve do kraja prvog seta. I u drugoj deonici došao je do prednosti od 4:3, ali je Britanac uz dva brejka vezao tri dobijena gema i preokrenuo rezultat za 1:1 u setovima. U trećem setu Miomir se suočio sa tri pokušaja Brodija da mu oduzme servis, pre nego što je iskoristio svoju treću priliku za brejk. To ga je dovelo do prednost od 5:4, a onda je servirao za meč i bez izgubljenog poena dobio poslednji gem koji ga je odveo u drugo kolo.

Sledeći rival biće mu 24. nosilac, Hrvat Marin Čilić.

Turnir u Indijan Velsu je iz Masters 1000 serije i igra se za ukupan nagradni fond od 8,584,055 dolara. Pobedniku će pripasti 1000 ATP poena i ček na 1,231,245. Prošlogodišnji šampion je Kameron Nori, a za prvog nosioca postavljen je Danil Medvedev.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti