12/03/18 - 12:06h

IV: Federer i Čilić u trećem kolu, Zverev završio takmičenje

Rodžer Federer i Marin Čilić planirali su se u treći krug Masters turnira u Indijan Velsu, dok je Aleksander Zverev eliminisan iz daljeg takmičenja.

Source: Michael Dodge/Getty Images

Federer je nakon sat vremena i 43 minuta savladao 67. tenisera sveta Federika Delbonisa iz Argentine.

Jedini brejk u prvom setu napravio je Švajcarac koji je ovaj deo susreta dobio sa 6:3 u gemovima. U narednom setu nije bilo brejkova, a pobednik je rešen u taj-brejku. Rodžer je sa 8:6 dobio ovaj deo duela i plasirao je u šesnaestinu finala, a naredni protivnik mu je srpski teniser Filip Krajinović.

Hrvatski teniser Marin Čilić takođe je obezbedio plasman u naredni krug takmičenja. On je pobedio Mađara Martona Fučoviča.

Njih dvojica su na terenu proveli sat i 41 minut, a Čilić je slavio 2:0 u setovima. U prvoj deonici meča nije bilo oduzetih servisa sve do poslednjeg gema, kada je treći teniser sveta napravio brejk kojim je, sa 7:5 u gemovima, dobio prvi set. U nastavku igre Marin je takođe jednom oduzeo protivniku servis, ovog puta u četvrtom gemu, i u drugom setu pobedio sa 6:3. On se u trećem kolu sastaje sa Filipom Kolšrajberom iz Nemačke.

Peti teniser sveta Aleksander Zverev završio je svoje takmičenje na ovom turniru. Njega je sa 2:1 savladao Žoao Sousa, koji na ATP listi zauzima 85. poziciju.

Prvi set dobio je Portugalac, da bi Zverev u nastavku istim rezultatom od 7:5 u gemovima izjednačio rezultat. U odlučujućem setu Aleksander je dobro krenuo, oduzeo je protivniku servis i vodio sa 4:1 u gemovima, međutim Sousa je napravio preokret i sa 6:4 dobio ovaj set za pobedu u duelu, a naredni susret igra protiv Miloša Raonića iz Kanade.

Argentinac Huan-Martin Del Potro prošao je u dalji tok takmičenja, dok je Dijego Sebastijan Švarcman, 17. igrač na ATP listi eliminisan od 85 mesta lošije rangiranog Markosa Bagdatisa sa Kipra.

Del Potro – De Minaur 2:0

Teme:   Aleksandar Zverev, Marin Čilić, Masters, Masters u Indijan Vels, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti