09/03/14 - 09:33h

IV: Ana posle muke do trećeg kola

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Mastersa u Indijan Velsu! Srpkinja je u svom prvom meču, posle velike muke i preokreta, savladala Ukrajinku Elinu Svitolinu rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 7:6(1) posle dva i po sata igre.

A. Ivanović477
E. Svitolina656
Ana Ivanovic

Meč je počeo sigurnom igrom sa obe strane, ali je u nastavku seta, kada se očekivalo razrešenje u taj-brejku, Elina Svitolina napravila brejk za 5:4, a onda je u sledećem gemu iskoristila četvrtu priliku za osvajanje seta i došla do konačnih 6:4 u prvom delu.

Drugi set počeo je bolje za Elinu Svitolinu. Ukrajinka je uspela da u petom gemu oduzme servis Ani, iako je pretila i u prvom, na servis Srpkinje. Međutim, posle brejka protivnice, Ana Ivanović je uzvratila istom merom i već u narednom došla do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, a kada se, kao i u prvom setu, očekivalo razrešenje u “trinaestom gemu” Srpkinja je uspela da u sedmom gemu oduzme servis rivalki i osvoji drugi set rezultatom 7:5.

Treći set se može podelti na dva dela. U prvom delu seta, sve do šestog gema, nije bilo brejkova, a ni prilika za isti – 3:3. Od tada su se teniserke “razgoropadile” i do taj-brejk osvajale gemove brejkovima. Prvo je Elina Svitolina oduzetim servisom stigla do 4:3, ali je Ana Ivanović uzvratila – 4:4. Isto ovako igralo se sve do rezultata 6:6, kada je meč morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” kao da je Ukrajinka mislila na ona tri brejka, od kojih ni jedan nije materijalizovala, dok je Srpkinja bila sjajna i lako, sa 7:1 osvojla taj-brejk, za konačnih 7:6 u trećem setu.

Ana Ivanović će se u narednom kolu sastati sa Sloun Stivens, koja je rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:0, savladala Alju Tomljanović.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniserke, Turniri, Vesti