09/03/24 - 19:20h

IV: Alkaras preokretom do pobede, Šelton bolji od Menšika

Alakaras u odbranu titule krenuo preokretom.

Karlitos je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je morao da igra tri seta, ali je na kraju bio bolji od Italijana Matea Arnaldija, 6:7 (5), 6:0, 6:1.

Nesigurno je prošlogodišnji šampion ušao u meč, nije koristio rane prilike, a Arnaldi se ohrabrio i uspeo da izvuče početni set.

Alkaras je u sedmom gemu došao do brejka, ali je Italijan odmah uzvratio i potom poveo sa 5:4. Na 6:5, Arnaldi je propustio set loptu na servis Alkarasa, ali je sve nadoknadio u taj-brejku. Dobio ga je sa 7:5 i posle 65 minuta igre poveo.

Međutim, usledio je sjajan odgovor momka iz Mursije.

Vezao je devet gemova, dobio drugi set sa nulom, 6:0, potom u setu odluke poveo sa 3:0.

Nije imao odgovor Arnaldi, Alkaras je napravio novi brejk u šestom gemu za 5:1, a potom je sjajno završio posao.

Njega u trećem kolu čeka susret sa Feliksom Ožeom-Alijasimom, koji je pobedio Konstanta Lestijena, 6:4, 6:1.

Borna Ćorić imao je veliku šansu da prođe u treću rundu, ali je propustio tri meč lopte i na kraju je izgubio od Jan-Lenarda Štrufa sa 6:7 (3-7), 6:2, 7:6 (11-9).

Triler u taj brejku trećeg seta na kraju je pripao Nemcu, koji će se u trećoj rundi sastati sa Janikom Sinerom.

Susret velikih nada svetskog tenisa, Bena Šeltona i Jakuba Menšika, pripao je Amerikancu 4:6, 6:3, 6:4.

Menšik je jedno od otkrovenja u protekla dva meseca sezone, Čeh se nedavno probio među 100 najboljih i u Indijan Vels je došao sa vajld kartom.

Dobro je počeo, dobio prvi set sa 6:4, ali je Šelton našao način da preokrene.

Šeltona u narednom kolu čeka Argentinac Fransisko Serundolo kojem je Aleksader Ševčenko predao meč posle 6:2, 3:1.

Dalje ide i Čeh Jirži Lehečka koji je takođe posle tri seta pobedio Brendana Nakašimu, 3:6, 6:3, 6:4.

Novak Đoković svoj prvi meč protiv Aleksandra Vukića igra večeras, ne pre 23.30.