Italijani besni na Sinera: ‘Uzmite mu sva priznanja!’
Nakon što je Janik Siner odlučio da ne igra za reprezentaciju Italije u Dejvis kupu, usledila je lavina kritika na njegov račun. Neki čak traže oduzimanje svih priznanja.
U Italiji vlada nezadovoljstvo zbog odluke Janika Sinera da ne igra za reprezentaciju u Dejvis kupu. Kritike su toliko oštre da neki čak zahtevaju oduzimanje svih priznanja koja je dobio.
“Sinerova odluka da ne igra Dejvis kup je žestok udarac za Italiju, Italijane i milione zaljubljenika u tenis,” navodi se u izjavama. Organizacije potrošača Italije traže da se povuku sve počasti koje mu je država dala, uključujući status Ambasadora sportske diplomatije, Počasnog građanina Torina i Zlatnu ogrlicu za sportske zasluge Italijanskog olimpijskog komiteta.
Kritike su se rasplamsale i zbog neigranja na Olimpijadi u Parizu prošle godine. Siner je kao opravdanje za preskakanje najvažnije sportske smotre naveo problem sa krajnicima, a sada se preskakanje olimpijskog Garosa vadi kao još jedan dokaz da Sinera ne interesuje predstavljanje Italije.
Siner je proglašen i za ambasadora Zimskih olimpijskih igara u Milanu narednog januara, pa se očekuje da će i tu biti komplikacija.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Dejvis Kup, Janik Siner, Januar, Vesti





