Istorijski uspeh za Severnu Makedoniju: Lina Đorčeska probila barijeru Vimbldona
Lina Đorčeska ispisala je istoriju tenisa u Severnoj Makedoniji, postavši prva teniserka iz te zemlje koja se plasirala u glavni žreb nekog grend slem turnira. Uspeh je ostvaren na najstarijem turniru sveta, Vimbldonu.
Neverovatan uspeh postigla je Lina Đorčeska, koja je postala prva teniserka iz Severne Makedonije koja je uspela da se probije do glavnog žreba jednog grend slem turnira. Njena istorijska pobeda dogodila se na Vimbldonu, najprestižnijem turniru u svetu tenisa.
U odlučujućem meču kvalifikacija, Đorčeska, trenutno 223. igračica sveta, savladala je Luciju Bronzeti sa ubedljivih 6:1, 6:2. Ovim trijumfom, ona je probila barijeru koja nikada ranije nije bila savladana od strane makedonskih tenisera, kako u ženskoj, tako i u muškoj konkurenciji.
Ovaj emotivni trenutak dolazi u posebno teškom periodu za Linu, s obzirom da je pre samo mesec dana ostala bez oca, Vlade Đorčeskog-Cipe, poznatog odbojkaša i nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije, sa kojim je imala izuzetno blizak odnos.
Lina Đorčeska, rođena 3. avgusta 1994. godine u Prilepu, profesionalnu karijeru započela je 2009. godine. Godinama unazad važi za najbolju teniserku Severne Makedonije, a svoj najbolji plasman na WTA listi, 170. poziciju, ostvarila je u junu 2017. godine. Tokom svoje karijere, osvojila je preko deset ITF titula u singlu, kao i brojne trofeje u dublu. Ona je takođe redovna i ključna članica reprezentacije Severne Makedonije u Bili Džin King kupu.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Grend Slem, Vesti, Vimbldon, WTA








Komentari