26/06/24 - 20:30h

ISTBORN: Ispala druga favoritkinja

Druga favoritkinja turnira u Istbornu Džesika Pegula poražena je u osmini finala.

Amerikanku je sa turnira eliminisala domaća teniserka Ema Radukanu posle dva sata i 46 minuta igre i to preokretom – 4:6, 7:6 (6), 7:5.

U prvom setu obe su do devetom gema napravila po dva brejka, a tada je Pegula napravila još jedan brejk kojim je i prelomila set u svoju korist.

U drugom setu viđen je po jedan brejk sa obe strane. U taj-brejku je Džesika ispustila meč loptu, nakon čega je Britanka prvom set loptom odvela meč u treću deonicu.

U trećem setu Radukanu je imala prednost od 5:2, ali se Pegula nije predavala, te je uspela da dođe do izjednačenja. Ioak, Ema je realizovala još jednu brejk loptu u 11. gemu i njome prelomila set za pobedu u duelu.

Radukanu će se četvrtfinalu sastati sa šestom favoritnjom Darijom Kasatkinom koja je savladala Jue Jun, takođe posle preokreta – 3:6, 6:4, 6:0.

Još jedna nositeljka završila je takmičenje u osmini finala – Jelenu Ostapenko, 13. teniseerku sveta, eliminisala je Kejti Bulter rezultatom 6:4, 7:5.

Njena naredna rivalka biće treća favoritkinja Jasmin Paolini kojoj je Elis Mertnes predala meč pre kraja prvog seta.

Amerikanka Medison Kiz plasirala se u četvrtfinale.

Ona je bila bolja od Anheline Kalinine rezultatom 7:6 (5), 6:1 i tako zakazala duel sa Karolinom Muhovom koja je savladala Magdu Linet sa 6:4, 6:1.

Teme:   ATP u Istbornu, Džesika Pegula, Teniseri, Turniri, Vesti