25/04/16 - 16:26h

Istanbul: Lajović u drugom kolu, sledi Karlović

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo turnira iz Serije 250 u Istanbulu pobedom nad Rencom Olivom iz Argentine sa 7:5, 6:4, posle sat i 45 minuta igre.

D. Lajović76
R. Olivo54

Dusan Lajovic

Lajović će se za četvrtfinale boriti sa trećim nosiocem Ivom Karlovićem koji je bio slobodan u provm kolu. Njihov meč na programu je u sredu u podne.

Lajović je odlično započeo meč i poveo sa 2:0, nakon što je iskoristio tek petu brejk loptu u drugom gemu. Ipak, nije uspeo dugo da sačuva teško stečenu prednost jer je Argentinac izjednačio na 3:3.

Teniseri su čuvali svoj servis sve do 12. gema, kada je Srbin načinio odlučujući korak ka osvajanju prvog seta, ali je prethodno morao da spašava dve brejk lopte kako bi poveo sa 6:5. Olivo nije iskoristio svoje prilike a Lajović jeste, tako što je realizovao drugu set loptu.

Za razliku od prvog, u drugom setu nije bilo brejka sve do 10. gema, kada je Lajović ugrabio prvu priliku da završi meč.

Na turniru u Istanbulu učestvovao je i Filip Krajinović, koji je poražen u prvom kolu od Rumuna Ungura.

Teme:   Dušan Lajović, Vesti