28/04/16 - 18:41h

Istanbul: Karlović savladao Lajovića bez ijedne brejk lopte

Prvu pobedu u 2016. godini Ivo Karlović ostvario je protiv Dušana Lajovića, u osmini finala ATP turnira u Istanbulu. U meču bez ijedne brejk lopte za sat i 50 minuta igre, naspram dve neiskorišćene Lajovića, hrvatski teniser je izvojevao sebi svojstven trijumf – 7:6 (11), 7:6 (7).

D. Lajović66
I. Karlović77

Dusan Lajovic

Hrvatski veteran Ivo Karlović osetio je ukus pobede prvu put još od 19. decembra, kada mu je Čilić predao meč. Ako ne računamo predaje, Karlović je poslednji put pobedio upravo Lajovića, u oktobru prošle godine u Bazelu.

Ipak, statistika pred ovaj duel je bila na strani Hrvata, koji je ostvario i petu pobedu nad srpskim teniserom u isto toliko duela.

Meč je bio karakterističan za Karlovića, ali ne i za šljaku – zabeležene su samo dve brejk lopte na meču, obe za Lajovića, i obe u drugom gemu meča.

U taj brejku prvog seta, Lajović nije iskorsitio tri brejk lopte, sve tri na servis protivnika, dok je njegov protivnik uspeo da iskoristi treću brejk priliku, tako što je napravio jedini mini-brejk u 13. gemu prvog seta.

Ništa drugačija slika nije viđena u nastavku – serveri su lako odraživali posao i uveli i drugi set u taj – brejk. Lajović je ovoga puta imao još bolju priliku da osvoji set – napravio je mini-brejk i poveo sa 5:3. Pri rezultatu 6:4 servirao je za set, ali je posustao u najvažnijem trenutku, što je njegov protivnik iskoristio pretvorivši drugu meč loptu u pobedu.

Karlović će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Granoljers – Čung.

Teme:   Dušan Lajović, Vesti