25/10/13 - 22:38h

Istanbul: Jelena porazom stigla do Serene

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale završnog Mastersa u Istanbulu iako je poražena u poslednjem meču “bele” grupe od Italijanke Sare Erani rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4, ali je plasman u polufinale obezbedila pobedom nad Azarenkom u prvom kolu, te pobedom Kineskinje Na Li ranije danas nad Beloruskinjom. Srpkinja će se u borbi za finale sastati sa Serenom Vilijams koja je u svojoj grupi ostvarila tri pobede i kao prva se plasirala u polufinale. Drugi polufinalni par čine Na Li i Petra Kvitova.

J. Janković44
S. Erani66
Jelena Jankovic

U duelu sa Italijankom Jelena nije uspela da grupnu fazu okonča pobedom, te je sa samo jednom pobedom i dva poraza prošla u polufinale. Srpkinja je bolje počela meč protiv Erani, napravila brejk u prvom gemu, ali je Sara već u narednom uzvratila izgubljeno i poravnala rezultat na 1:1. U nastavku seta Italijanka je ponovo napravila brejk u četvrtom gemu, stekla prednost od 3:1, a potom i materijalizovala stečeno – 4:1. U daljem toku prvog dela igre teniserke su razmenile još po jedan brejk, te je Sara Erani rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Jelena Janković opet prva pravi brejk za 2:1, ali je Sara Erani odmah uzvratila istom merom – 2:2. U osmom gemu ponovo je Sara oduzela servis Jeleni, koja se dosta mučila sa servisom, povela sa 5:3, ali je vraćanjem brejka Srpkinje i smanjenjem rezultata na 5:4 ponovo uneta neizvesnost u ovaj duel. Međutim, u desetom gemu Italijanka je imala tri meč lopte, iskoristila je treću i tako brejkom došla do prve pobede na ovom turniru, osvojivši drugi set rezultatom 6:4.

Jelena Janković se sutra u borbi za finale sastaje sa Serenom Vilijams, a njihov meč je drugi na programu i trebalo bi da počne oko 15:30 časova, uz direktan prenos na TenisUživo.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Teniserke, Turniri, Vesti