13/03/22 - 11:34h

INDIJAN VELS: Medvedev ubedljiv, Nadal “preživeo” Kordu, u trećem kolu i Cicipas

Prvi favorit Indijan Velsa Danil Medvedev zabeležio je ubedljivu pobedu u drugom kolu takmičenja.

On je nakon 72 minuta provedenih na terenu savladao češkog kvalifikanta Tomasa Mahača sa 6:3, 6:2.

U prvom setu napravio je jedan brejk, dok je u drugom delu meča dva puta oduzeo servis rivalu.

U narednom kolu Medvedev će se sastati sa Gaelom Monfisom koji je eliminisao Filipa Krajinovića.

U drugom kolu je pobedu odneo i četvrti igrač planete Rafael Nadal.

Španac je bio bolji od domaćeg tenisera Sebastijana Korde sa 6:2, 1:6, 7:6 (7:3), u duelu koji je trajao dva sata i 30 minuta.

Prvi set otvorio Nadal je dobio uz napravljena dva brejka.

U drugom setu obrnuta sicuacija – Korda je realizovao dve brejk šanse i time uveo meč u treću deonicu.

U trećem setu Korda je napravio dva brejka i imao vođstvo od 5:2, ali je Nadal uspeo da preokrene, vrati brejkove i uvede set u produžetak u kome je realizovao prvu meč loptu.

Rival u trećem kolu biće mu Danijel Evans.

Pobedu u tri seta zabeležio je i Grk Stefanos Cicipas.

Peti igrač ATP liste je posle dva sata i 37 minuta igre pobedio Džeka Soka rezultatom 7:6 (7:5), 3:6, 7:6 (7:5).

Prvi set prošao je bez brejkova, dok je u taj-brejku Cicipas slavio prvom set loptom.

U drugom setu Sok je realizovao jednu brejk loptu.

Treći set takođe je bio bez brejkova sa obe strane. Cicipas je propustio da pre produžetka završi duel, pošto nije uspeo da realizuje tri meč lopte, pa je posao morao da završi u taj-brejku gde je odmah iskoristio priliku za pobedu.

U borbi za osminu finala on će se sastati sa Džensonom Bruksbijem.

Ubedljivu pobedu odneo je Australijanac Nik Kirjos.

On je za sat vremena provedenih na terenu savladao Federika Delbonisa sa 6:2, 6:2, a u oba seta napravio je po dva brejka.

U trećem kolu protivnik će mu biti Kasper Rud.

• Delbonis – Kirjos 0:2

Teme:   Danil Medvedev, Masters u Indijan Vels, Nik Kirjos, Rafael Nadal, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti