Iga Švjontek: Vimbldon mi je promenio sve, cilj je Australijan open!
Poljska teniserka Iga Švjontek, trenutno druga na svetu, planira da spoji sve što je naučila kako bi osvojila Australijan open, jedini grend slem koji joj nedostaje za karijerni grend slem.
Iga Švjontek, nakon osvajanja Vimbldona, planira da se vrati na teren Ol Ingland klaba, mesto gde je osvojila svoj najveći, a po sopstvenom priznanju i najneočekivaniji trofej. U julu je, sa 24 godine, osvojila svoj prvi Vimbldon, šesti grend slem ukupno, rutinski savladavši Amandu Anisimovu 6:0, 6:0 u finalu.
“Svaku sezonu u kojoj osvojim Vimbldon bih prihvatila bez razmišljanja. Baš sam ponosna na to postignuće. Nisam očekivala da će se desiti ove godine,” rekla je Švjontek.
Nakon neuobičajeno teškog proleća i nekoliko neočekivanih poraza na šljaci, odlučila je da odigra pripremni turnir u Nemačkoj i, korak po korak, pronašla igru koja ju je dovela do senzacionalnog trijumfa. Da bi kompletirala karijerni grend slem, nedostaje joj još samo Australijan open – uspeh koji je do sada ostvarilo svega deset žena u istoriji. Iga i njen trener Vim Fiset već imaju plan. “Mnogo toga sam naučila ove godine. Cilj mi je da sve to spojim – da zadržim svoju najbolju igru na sporijim podlogama, ali da se osećam prijatno u raznovrsnosti koju sada imam i da tačno znam kada koju veštinu treba da koristim,” dodala je Švjontek.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Grend Slem, Iga Švjontek, Vesti, Vimbldon





