IDEMO DALJE: Kecmanović eliminisao i 26. na svetu!

Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala na Australijan openu!

M. Kecmanović6667
L. Sonego4725

Source: Adam Pretty/Getty Images

Srpski teniser stigao je do najboljeg grend slem rezultata u karijeri eliminisavši 26. igrača planete, Italijana Lorenca Sonega.

U meču koji je trajao gotovo tri i po sata, Kecmanović je slavio sa 3:1 u setovima – 6:4, 6:7 (8:10), 6:2, 7:5.

Miomir je igrao sjajno, mogao je čak i u tri seta da završi duel protiv bolje rangiranog rivala, ali je u taj-brejku druge deonice propustio tri set lopte. To ga nije “poremetilo” pa je uprkos izgubljenom setu odigrao odlično u nastavku i izborio plasman u osminu finala. Završio je meč sa šest brejkova, pretrpeo je dva i čak 11 puta sprečio rivala da mu oduzme servis.

Sledeći protivnik biće mu Francuz Gael Monfis, koji je bio bolji od Kristijana Garina iz Čilea.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti