05/01/13 - 12:35h

Hopman kup: Novak pobedio, Srbija vodi 1:0!

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Španca Fernanda Verdaska u prvom meču finala Hopman kupa u Pertu. Rezultat meča bio je 2:0, po setovima 6:3, 7:5. U nastavku ovog duela igraju Ana Ivanović i Anabel Medina Garinges, a direktan prenos tog meča možete pratiti na našem sajtu.

N. Đoković67
F. Verdasko35

Na početku meča obojica tenisera su dobro krenuli i osojili svoj prvi gem. Već u nastavku Novak pravi brejk i dominira tokom čitavog prvog seta. Verdasko je pokušao da se vrati u meč i preokrene, ali nije supeo. Na kraju je Novak prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu Španac je bolje krenuo i napravivši rani brejk stigao do 3:1. U nastavku je Nole vratio brejk i stigao do izjednačenja – 3:3. U egalu se igralo sve do rezultata 5:5, kada Srbin pravi brejk i dolazi u vođstvo – 6:5. Novak je svojim servisom i dobrim poslednjim gemom došao do 7:5, za konačnih 2:0 u ovom meču i za 1:0 za Srbiju u finalu.

Teme:   Hopman kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti