04/01/13 - 13:10h

Hopman kup: Ana odvela Srbiju u finale!

Srpska teniserka Ana Ivanović pobedom nad Nemicom Tatjanom Malek odvela je Srbiju u finale Hopman kup u Pertu. Ana je Nemicu savladala rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:1. Protivnik Srbije u finalu biće tim Španije.

A. Ivanović66
T. Malek01
Ana Ivanović

Ana Ivanović je lako dolazila do vinera, pogotovo iz forhenda i slično kao i Đoković u prvom meču uz dupli brejk je povela sa ubedljivih 4:0. Ana međutim nije stala na 4:0, nastavila je da melje rivalku i brzo je dobivši i preostala dva gema došla do prvog seta dobivši ga ubedljivo rezultatom 6:0.

U drugom setu Nemica je do prvog gema na meču došla posle sedam izgubljenih, ali to joj nije mnogo pomoglo. Ana Ivanović je nastavila da igra odlično, dobila je preostalih pet gemova i tako uvela Srbiju u finale. Konačan rezultat drugog seta bio je 6:1 za Srpkinju.

Prethodno je prvi poen doneo Novak Đoković koji je protiv Tomija Hasa takođe bio ubedljiv – 6:2, 6:0. Preostalo je da se odigra duel u miks-dublu koji neće ništa promeniti.

Teme:   Ana Ivanović, Hopman kup, Teniserke, Turniri, Vesti