14/06/24 - 15:38h

HERTOGENBOŠ: Grikspor preokrenuo, Kordi američki duel

Domaći teniser Talon Grikspor plasirao se u polufinale ATP turnira u Hertogenbošu.

Branilac trofeja je posle preokreta savladao Australijanca Aleksandra Vukića rezultatom 4:6, 6:3, 7:6 (4).

Prvi set Vukić je dobio uz brejk prednosti, a istom merom Holanđanin je uzvratio u drugom setu.

U odlučujućoj deonici susreta nije bilo brejkova, pa se igrao produžetak u kojem je Grikspor realizovao prvu meč loptu.

Naredni rival biće mu Sebastijan Korda koji je u američkom duelu bio bolji od drugog favorita Tomija Pola rezultatom 6:4, 6:2.

U oba seta Korda je napravio dva brejka, a Tomi je uspeo da vrati jedan brejk u prvom setu.

Teme:   ATP u Hertogenbošu, Teniseri, Turniri, Vesti