08/08/19 - 17:44h

HEHINGEN: Olga u četvrfinalu

Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u četvrfinale ITF turnira u Hehingenu.

O. Danilović66
J. Maleckova34

Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Ona je u drugom kolu takmičenja savladala Čehinju Jesiku Maleckovu u dva seta rezultatom od 6:3, 6:4 nakon tačno sat i 30 minut igre.

Olga je dobro ušla u meč. Nakon sigurnog servisa, napravila je brejk i povela sa 2:0, ali je zatim njena protivnica uspela da joj dva puta oduzme servis. Danilovićeva to ipak nije previše poremetilo. Nakon drugog brejka češke teniserke dobila je četiri vezana gema i sa 6:3 završila prvi set.

Odmah na startu drugog seta Olga je napravila brejk koji je Maleckova vratila tri gema kasnije. Danilovićeva novu šansu ta brejka koristi u devetom gemu, da bi zatim, rezultatom od 6:4, rešila duel u svoju korist.

Naredna rivalka će joj biti bolja iz susreta domaće teniserke i prve nositeljke Tamare Korpač i Kamile Bartone iz Letonije.

Teme:   Olga Danilović, Teniserke, Turniri, Vesti