26/07/19 - 17:48h

HAMBURG: Filip bio nadomak pobede, Zverev uspeo da preokrene

Filip Krajinović bio je nadomak plasmana u polufinale turnira u Hamburgu, ali je njegov protivnik, Aleksandar Zverev, napravio preokret i zaustavio Srbina da ostvari veliki uspeh.

F. Krajinović652
A. Zverev276

Krajinovic

Filip i Saša na terenu su proveli dva sata i 19 minuta, a drugi nosilac je bio bolji sa 2:1 u setovima.

TOK MEČA:

Na početku prvog seta, u prvom i trećem gemu, Zverev je imao brejk loptu, ali je Filip oba puta uspeo da spasi servis. Nakon toga, Srbin je zaigrao mnogo bolje od svog protivnika. Napravio je dva brejka i ovaj deo meča dobio rezultatom od 6:2.

Furiozno je Krajinović započeo drugi set. Uz svoju sjajnu igu, ali i greške rivala, prva tri gema dobio je bez izgubljenog poena. Kako je set odmicao, tako se Zverev sve više vraćao u igru, a najveća borba viđena je pred kraj. U devetom gemu Filip je postao nervozniji u želji da što pre završi ovaj meč u svoju korist. Saša je iskoristio treću brejk loptu i vratio servis, zatim izjednačio na 5:5, a set dobio sa 7:5.

U poslednjoj deonici susreta kontrolu je preuzeo nemački teniser. Odmah je napravio brejk koji je nešto kasnije Filip uspeo da vrati. Saša je zatim još dva puta oduzeo rivalu servis i sa 6:2 ostvario plasman u polufinale.

Njegov naredni protivnik je Nikoloz Basilašvili koji brani titulu.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP 500, ATP u Hamburgu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti