21/06/24 - 18:56h

HALE: Siner se namučio protiv Štrufa, Zverev preokrenuo

Prvi teniser sveta Janik Siner plasirao se u polufinale ATP turnira u Haleu.

Italijan je u tri seta bio bolji od domaćeg igrača Jana Lenarda Štrufa rezultatom 6:2, 6:7 (1), 7:6 (3).

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti.

Međutim, u naredna dva seta usledili su problemi. U drugom setu ispustio je četiri brejk lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Nemac ispustio samo jedan poen i realizovao prvu set loptu.

Ni u trećoj deonici susreta Siner nije iskoristio svoje brejk šanse. Ponovo se igrao taj-brejk, a u njemu je Janik drugom meč loptom došao do pobede.

Rival u polufinalu biće mu pobednik duela Žang – Jubenks.

U polufinale se plasirao i četvrti teniser sveta Aleksandar Zverev.

On je bio bolji od Artura Fisa posle preokreta – 6:7 (5), 6:3, 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova. U produžetku je Fis slavio trećom set loptom.

Do kraja duela Francuz nije došao ni do jedne brejk lopte, do je Zverev oba naredna seta dobio uz po brejk prednost i meč priveo kraju u svoju korist.

Saša će se za plasman u finale boriti sa Hubertom Hurkačem koji je savladao Markosa Girona rezultatom 7:6 (5), 6:4.

Teme:   ATP u Haleu, Janik Siner, Teniseri, Turniri, Vesti