23/06/17 - 16:24h

HALE: Kačanov i Gaske u polufinalu

Prvi polufinalisti ATP turnira u Haleu su Karen Kačanov i Rišar Gaske.

Gaske

Oba ova igrača svoj put do završnice pronašla su nakon tri seta – najpre je Kačanov za nijansu bio bolji od Rubljeva u okršaju najvećih mladih nada ruskog tenisa, da bi kasnije Rišar Gaske uz manje drame, iako u tri seta, nadjačao Holanđanina Robija Hasea.

HALE, četvrtfinala

Kačanov – Rubljev 7:6 (8), 4:6, 6:3
Gaske – Hase 6:1, 3:6, 6:1
Federer – Majer
Bautista Agut – A. Zverev

Publika u nemačkom Haleu mogla je da uživa u zaista sjajnoj borbi dva mlada ruska predstavnika. 21-godišnji Karen Kačanov i 17 meseci mlađi Andrej Rubljov odigrali su jako interesantan meč pun preokreta – obojica su propustili svoje prilike da dobiju prvi set, Kačanov je čak dva puta servirao za vođstvo, ali je na kraju morao da spasi jednu set loptu u taj-brejku pre nego što je poveo sa 1:0 (10:8).

Uzvratio je mlađi rival na pravi način, stekao je dva brejka prenosti i poveo sa 5:1. Kačanov je vratio jedan ali ne i drugi, pa je odlučio treći set.

Tamo je Rubljev prvi oduzeo protivnički servis, poveo sa 2:1, ali je 38. igrač planete odmah uzvratio, a potom i zadao odlučuući udarac brejkom u osmom gemu za 5:3.

Kačanov će se za finale boriti protiv boljeg iz duela Rodžera Federera i Florijana Majera.

Rišar Gaske je, nakon dosta problema sa povredama, napravio dobar rezultat posle dužeg perioda. On je do polufinala stigao preko Hasea, zahvaljujući odličnoj igri u prvom i trećem setu, koje je u svoju korist rešio za identično vreme – 28 minuta.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Aguta i Zvereva.

Teme:   ATP u Haleu, Karen Kačanov, Rišar Gaske, Vesti