Grigor Dimitrov o surovosti teniskog biznisa: “Ne daje ti priliku za prečice”

 

Bugarski teniser Grigor Dimitrov, uprkos dobijenom vajld kartu za Vimbldon, izrazio je svoje nezadovoljstvo trenutnim stanjem u teniskom svetu, ističući nemilosrdnost sistema rangiranja i nedostatak podrške za povređene igrače.


Grigor Dimitrov by si.robi (CC BY-SA 2.0)
https://www.flickr.com/photos/sirobi/42123368250/

Iako je dobio specijalnu pozivnicu za predstojeći Vimbldon, Grigor Dimitrov nije krio svoje razočaranje načinom na koji funkcioniše profesionalni tenis. Bugarski as, koji je prošle godine na istom turniru predao meč protiv Janika Sinera nakon vođstva od 2:0 u setovima, smatra da je tenis izuzetno surov biznis.

„Način na koji se pravi svetska lista je toliko nepravedan, da ne vredi ni pričati o tome. Ako pobediš, napreduješ, ako izgubiš, padneš na listi. Ovaj sport je toliko nemilosrdan biznis da ti ne daje priliku za ikakve prečice“, izjavio je 35-godišnji teniser za „Punto de brejk“.

Dimitrov je trenutno na 169. mestu ATP liste, sa samo dva ostvarena trijumfa u 12 odigranih mečeva ove sezone. Njegov pad na rang listi, sa 21. pozicije u trenutku povrede prošle godine, znači da bez vajld karti ne bi mogao da učestvuje na ATP turnirima. Poslednju pobedu zabeležio je još u martu na Indijan Velsu, a potom je usledio niz od šest uzastopnih poraza u prvom kolu.

Da li će Evans ostvariti dobar rezultat u poslednjoj Vimbldon karijeri?

Da li će Evans ostvariti dobar rezultat u poslednjoj Vimbldon karijeri?

Ne, rano ispadanje 33%
20 glasova
Možda drugo kolo 30%
18 glasova
Zavisi od žreba 27%
16 glasova
Da, biće emotivan 10%
6 glasova
Ukupno: 60 glasova

Upravo zbog toga, ove nedelje je nastupio na čelindžeru u Dablinu, gde je uspeo da se plasira u četvrtfinale, što mu je prvo četvrtfinale još od mastersa u Monte Karlu prošle godine. Dimitrov se nada da će mu ovaj turnir pomoći da povrati samopouzdanje pred početak Vimbldona.

„Veoma sam zahvalan na vajld karti za Vimbldon, jer je to velika čast. Jedva čekam da se takmičim, ali nemam nikakva očekivanja“, dodao je Bugarin, koji je inače poznat kao specijalista za travnate terene.


(Tenis Uživo, M. Vasić)


Teme:   Arena, ATP, Grigor Dimitrov, Mart, Masters, Turniri, Vesti, Vimbldon


Komentari

Ovaj sajt je zaštićen reCAPTCHA sistemom. Važe Google Politika privatnosti i Uslovi korišćenja.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.

Sačekaj...

Potvrdi u browser-u da želiš da primaš obaveštenja.

Notifikacije su uključene!

Primićeš obaveštenja za sve srpske igrače i udarne vesti.
Hoćeš da izabereš samo neke srpske i neke strane?

Ne, ovako je okej

Notifikacije su blokirane

Da bi primao obaveštenja, dozvoli ih u podešavanjima browser-a.

Ne propusti nijedan prenos

Dobićeš obaveštenje čim počne.
Na iPhone-u, dodaj na Home Screen:

Tapni pa "Add to Home Screen"