Goran Ivanišević pod istragom: Sumnja se na utaju poreza od 1,2 miliona evra
Proslavljeni hrvatski teniser i nekadašnji trener Novaka Đokovića, Goran Ivanišević, suočava se sa ozbiljnim pravnim problemima. Opštinsko krivično javno tužilaštvo u Zagrebu pokrenulo je zvaničnu istragu protiv njega zbog sumnje da je utajio značajnu sumu novca.
Prema pisanju hrvatskog portala “Nacional”, Goran Ivanišević je pod lupom istražnih organa zbog navodne utaje poreza u iznosu od 1,2 miliona evra. Istraga je usledila nakon krivične prijave koju je u novembru 2024. godine podnela njegova bivša supruga, Tatjana Dragović.
Dragovićeva je tužilaštvu priložila izvode sa zajedničkog računa u Monaku, na koji su, kako se navodi, godinama pristizale značajne uplate od Ivaniševićevih trenerskih angažmana. Zvaničnu potvrdu o vođenju postupka dala je Silvia Lončar, portparolka zagrebačkog tužilaštva.
Slučaj je dobio novi zamah prošle nedelje kada je Ivanišević nepravosnažno izgubio sudski spor koji je sam pokrenuo protiv bivše supruge. On je tvrdio da mu Tatjana duguje 2,47 miliona evra sa pomenutog računa u Monaku, navodno na ime pozajmice. Međutim, sud je njegovu tužbu odbio, između ostalog, jer Ivanišević nije dostavio ključne bankovne izveštaje neophodne za potvrdu njegovih tvrdnji.
Tatjana Dragović i njeni finansijski veštaci, prema pisanju “Nacionala”, predali su sudu dokumentaciju koja je okarakterisana kao “duboko kompromitujuća” i koja ukazuje na potencijalnu utaju poreza. Zagrebačko tužilaštvo je u svom saopštenju navelo da je u predmetu u toku sprovođenje istrage koja je tajna, te da će odluka biti doneta nakon utvrđivanja svih relevantnih činjenica i prikupljanja dokaza.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Vesti







1 komentar
je li i Djokica platio porez?