21/03/22 - 01:40h

Fric savladao Nadala za prvu Masters titulu u karijeri!

Domaći teniser Tejlor Fric napravio je iznenađenje pobedom nad Rafaelom Nadalom u finalu Indijan Velsa i time došao do svog prvog Masters trofeja.

On je do titule došao nakon dva sata igre s 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:5) i time prekinuo Nadalov niz od 21 uzastopne pobede i naneo mu prvi poraz ove sezone.

Prvi set Amerikanac je otvorio sa dva vezana brejka. Pet gemova kasnije Nadal je uspeo da vrati jedan servis, ali je Fric na to odgovorio time što je iskoristio drugu brejk/set loptu.

U drugom setu Rafa je napravio brejk za vođstvo od 2:1, a Fric je odmah ribrejkovao. U 10 gemu Tejlor je imao šansu da pre prudužetka završi meč u svoju korist, ali je propustio brejk/meč loptu.

Set je ušao u taj-brejk u kome je Amerikanac prvom meč loptom došao do titule i najboljeg rezultata u svojoj karijeri.

Nadal je ovime propustio da osvoji 37. Masters trofej i izjednači se sa Novakom Đokovićem.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Rafael Nadal, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti