08/07/24 - 18:53h

Fric gubio sa 0:2, pa “okrenuo” Zvereva za četvrtfinale Vimbldona

Amerikanac Tejlor Fric posle preokreta došao je do pobede u osmini finala Vimbldona.

On je posle tri sata i 33 minuta igre bio bolji od četvrtog tenisera sveta Aleksandra Zvereva rezultatom 4:6, 6:7 (4), 6:4, 7:6 (3), 6:3.

Rival u četvrtfinalu biće mu Italijan Lorenco Muzeti.

U prvom setu Saša je sigurno servirao, a set je prelomio u svoju korist bez problema, drugom brejk loptom u 9. gemu.

Zanimljivo, do kraja duela Zverev više nije imao nijednu brejk šansu. U drugom setu su obojica bili sigurno na servisima, da bi u taj-brejkom Nemac trećom set loptom došao do vođstva od 2:0.

Prvi brejk u meču Fric je napravio u 9.gemu trećeg seta kojim je i prelomio set.

Bez brejk lopti prošao je i četvrti set, pa je i on završen u produžetku. Ovoga puta Amerikanac je iz trećeg pokušaja izborio izjednačenje.

Demoralisao je tako Zvereva, koji više nije mogao da se vrati u meč, a brejk u četvrtom gemu petog seta bio mu je dovoljan da dođe do pobede.

Teme:   Aleksandar Zverev, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon