Fis iznenadio Zvereva u Hamburgu

Nemac nije uspeo da odbrani trofej u Hamburgu.

Artur Fis

Artur Fis

Francuski teniser Artus Fis osvojio je drugu titulu u karijeri pobedom u finalu ATP turnira u Hamburgu nad domaćim igračem Aleksanderom Zverevim rezultatom 6:3, 3:6, 7:6 (1) posle tri sata i 34 minuta igre.

Nemac tako nije uspeo da odbrani trofej na turniru iz kategorije ATP 500, a neverovatno zvuči podatak da je iskoristio samo jednu od čak 22 šanse za brejk.

Prvi set obilovao je brejk šansama. Fis je prvi oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:0. Materijalizovao je brejk, a ubrzo je usledio maratonski gem. Zverev je imao čak četiri brejk šanse da se u potpunosti vrati u set, ali ih nije iskoristio i Francuz je poveo sa 4:1.

U naredna dva gema najpre je Fis imao jednu brejk šansu, pa Zverev još tri da se vrati u set, ali ni njih nije iskoristio. Kada je Fis servirao za set, domaći teniser imao je još dve prilike da vrati brejk, nije se snašao i Fis je iskoristio prvu set loptu.

Drugi set nije bio ništa mirniji. Nastavio je Saša Zverev da ispušta brejk šanse, četiri u istom, četvrtom gemu drugog seta. U narednom je jednu spasio, a onda je ponovo usledio dug gem na servis 28. tenisera sveta. Konačno je Saša uspeo da iskoristi jednu, četvrtu u šestom gemu i ubrzo je priveo set kraju na četvrtu set loptu.

U trećem setu Fis nije imao nijednu brejk šansu, a Zverev čak pet, ali kako ponovo nije bio uspešan, Francuz ga je deklasirao u taj-brejku.

Fis će od sutra biti 20. na ATP listi što je napredak od osam pozicija, dok će Zverev ostai na četvrtom mestu.

Teme:   Aleksandar Zverev, Artur Fis, ATP, ATP 500, ATP u Hamburgu, Teniseri, Turniri, Vesti