02/11/19 - 22:46h

Finale Pariza – Hoće li Novak podići još jedan šampionski pehar?

Novak Đoković i Denis Šapovalov boriće se za titulu na Masters turniru u Parizu.

Source: Matthew Stockman/Getty Images North America

Ovo će biti njihov četvrti međusobni duel.

Sva tri prethodna susreta su iz ove godine, a Novak ima stoprocenti učinak. Na Mastersima u Šangaju i Rimu Srbin je slavio sa ubedljivih 6:3, 6:3, odnosno 6:1, 6:3, dok je na Australijan openu 28. teniser sveta uspeo da osvoji jedan set, pa je rezultat na kraju bio 6:3, 6:4, 4:6, 6:0 za Đokovića.

Novak je na 13 turnira ove sezone osvojio četiri trofeja, sa 48 dobijenih mečeva i 9 poraza. Denis je igrao na 25 takmičenja, zabeležio 31 pobedu i 25 poraza, a slavio je u jednom finalu.

Prvi favorit Pariza je na većini turnira imao dobre plasmane, dok je Kanađanin često takmičenja završavao u ranijim fazama.

Novak na poslednjem Mastersu sezone drži rekord sa četiri osvojena trofeja i sve su šanse da će slaviti u još jednom, šestom finalu.

Direktan prenos finala pratite na našem portalu u nedelju od 15 časova.

Teme:   Denis Šapovalov, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti