16/11/14 - 00:37h

Federer u finalu posle velike drame! (ATP London)

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u finale Završnog Mastersa u Londonu, velikim preokretom protiv sunarodnika Stana Vavrinke. Federer je slavio rezultatom 4:6, 7:5, 7:6, posle dva sata i 48. minuta igre.

R. Federer477
S. Vavrinka656

Britain Tennis ATP Finals

Federer će se za titulu boriti sa Novakom Đokovićem, koji je u tri seta eliminisao Keija Nišikorija.

Ovo je bio 17. međusobni duel dvojice Švajcaraca, a Federer sada vodi sa 15-2 u pobedama.

Prvi deo igre počeo je veoma dobro po Stana, koji je već iz prve prilike oduzeo servis Rodžeru , a onda i odličnim riternima stekao velikih 5:2. Federer je vratio jedan brejk, ali je Vavrinka stigao do vođstva u setovima rezultatom 6:4.

U drugom setu viđena je velika borba, šansi nije bilo sve do finiša, kada je Federer ugrabio svoju, pri rezultatu 6:5, pošto se njegov saigrač iz reprezentacije potpuno stegao. Švajcarac uspeva da sa 7:5 stigne do izjednačenja.

Duel su obeležile i neke kontroverzne odluke sudije Sedrika Murijea, na štetu Federera. Na početku odlučujućeg seta sudija je dodelio poen Vavrinki, iako je bio aut, što je umnogome uticalo da Rodžer izgubi servis odmah na startu. Federer je morao da juri prednost protivnika, a pri rezultatu 5:4 Vavrinka je odigrao nekoliko nerezonskih udaraca i dozvolio Rodžeru da spasi čak tri meč lopte. Duel je odlučen u taj-brejku u kom je drugi teniser sveta diktirao tempo, ali se osvajač Australijan opena vraćao i poveo sa 6:5. Odličnim servisom Federer je spasao i četvrtu meč loptu, a onda i vezao dva sjajna poena za konačnu pobedu.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Masters, Masters u Londonu, Rang Lista, Rodžer Federer, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti