11/11/14 - 17:37h

Federer rutinski do drugog trijumfa! (ATP London)

Švajcarski teniser Rodžer Federer ostvario je drugu pobedu na Završnom Mastersu u Londonu. Švajcarac je u drugoj rundi nadigrao Japanca Keija Nišikorija sa 6:3, 6:2, posle tačno 70 minuta igre.

R. Federer66
K. Nišikori32

Roger-Federer-img24150_668

Rodžer je tako stigao do druge pobede posle uvodnog trijumfa nad Milošem Raonićem, dok je Nišikori zabeležio prvi poraz i sada ima skor 1-1, pošto je u prvoj rundi bio bolji od Endija Mareja.

Federer je bio potpuno dominantan i kontrolisao je meč protiv Nišikorija, koji je imao problema sa povredom desnog ručnog zgloba, pa je zbog toga tražio pomoć lekara između prvog i drugog seta.

Nišikori je imao dve brejk lopte u trećem gemu, ali se Švajcarac izvukao iz neugodne situacije. No, odmah u narednom gemu Federer dolazi do prve brejk lopte i odmah je koristi za vođstvo od 3:1. Do kraja seta nije bilo većih uzbuđenja i Federer je poveo u setovima – 6:3.

Federer je napao servis Nišikorija u trećem gemu drugog seta, stigao do dve brejk lopte, prvu nije iskoristio, ali jeste drugu posle greške protivnika i poveo sa 2:1. Švajcarski teniser je ponovo oduzeo servis japanskom teniseru u sedmom gemu i priveo susret kraju rezultatom 6:2.

U drugom meču dana Miloš Raonić i Endi Marej igraju od 21 sat.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Endi Marej, Kei Nisikori, Masters, Masters u Londonu, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti