09/02/19 - 22:08h

FED KUP: Srbija bez plasmana u plej-of

Srpske teniserke poražene su od Velike Britanije u duelu za plasman u plej-of za popunu Svetske grupe II.

A. Krunić662
Dž. Konta736

Matthew Stockman/Getty Images North America

Nakon poraza Ivane Jorović od Kejti Bolter, u drugom meču Aleksandri Krunić nije pošlo za rukom da izjednači rezultat i da time o konačnoj pobedi odlučuju dublovi.

Bolja od Aleksandre bila je Džoana Konta sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:2), u meču koji je trajao dva i po sata.

U prvom setu obe teniserke su napravile po tri brejka, pa je ovaj deo igre završen u produžetku u korist Britanke sa 7:2. Na startu drugog seta Konta je odmah oduzela servis Aleksandri, ali je Srpkinja vratila brejk, a zatim napravila još jedan i sa 6:3 izjednačila rezultat u setovima. U poslednjoj deonici meča Džona je sačuvala sve servise, a dva oduzela Aleksandri i treći set privela kraju sa ubedljivih 6:2.

Naša reprezentacija završila je sa ovogodišnjim učešćem u Fed kupu.

Teme:   Aleksandra Krunić, Aleksandra Krunić, Džoana Konta, Fed kup, Teniserke, Turniri, Vesti