08/02/15 - 22:43h

Estrelja Burgos stigao do prvenca i ispisao istoriju u Ekvadoru!

Dominikanski teniser Viktor Estrelja Burgos osvojio je prvu ATP titulu u karijeri na turniru u prestonici Ekvadora, Kitu. Burgos je u finalnom duelu slavio protiv Španca Felisijana Lopeza sa 2:1, po setovima 6:2, 6:7(5), 7:6(5) posle dva sata i 17. minuta igre.

V. E. Burgos667
F. Lopez276

Burgos

Burgos

Viktor Estrelja Burgos ima 34. godine, a titulom u Ekvadoru je postao najstariji teniser u istoriji sa prvom ATP titulom. Pre Dominikanca je to uspelo i Panču Gonsalesu sa 41. godinom 1969, ali je on pre Open ere već osvojio nekoliko titula.

Pre Burgosa, najstariji teniser sa prvom titulom je bio Vejn Arturs, koji je trijumfovao u Skotsdejlu 2005, a tada je imao 33. godine i 11. meseci.

Dominikanac je odlično odigrao prvi set, odmah u uvodnom gemu je napravio brejk, da bi u završnici seta još jednom oduzeo servis Špancu i sa 6:2 došao na korak od istorijskog trijumfa i prve titule u karijeri.

Drugi set je bio vrlo izjednačen, teniseri su bez većih problema čuvali svoj servis, pa je u taj-brejku pala odluka o ishodu drugog dela igre. U odlučujućem gemu do izražaja je došlo iskustvo Felisijana Lopeza, koji je imao jače nerve u tim trenucima, pa je uspeo da “iščupa” set rezultatom 7:5.

Gubitak drugog seta nije poljuljao samopuzdanje kod tenisera iz Dominikanske Republike, koji je furiozno počeo odlučujući set i poveo sa 3:0. Lopez je uzvratio u sedmom gemu i anulirao brejk zaostatka, a pitanje šampiona turnira odlučeno je u taj-brejku. Ovaj put je Burgos bio hrabriji, pokazao je ogromnu želju, što mu se na kraju i isplatilo, pa je sa 7:5 stigao do trijumfa.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, Finale, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti