06/05/18 - 18:38h

EŠTORIL: Sousa trijumfovao u finalu

Portugalski teniser Žoao Sousa trijumfovao je u finalu ATP turnira u Eštorilu.

68. igrač sveta titulu u svojoj zemlji osvojio je nakon pobede nad četiri mesta bolje rangiranim Frensisom Tijafoom iz SAD-a.

Na početku meča koji je trajao tačno 80 minuta prvi gem otišao je Amerikancu, ali je Sousa sa 2:1 preuzeo vođstvo i napravio brejk. Frensis je u šestom gemu vratio servis i izjednačio na 3:3, ali je odmah nakon toga Portugalac napravio još jedan brejk i do kraja ovog seta bio u prednosti, a završio ga je rezultatom od 6:4.

U drugom delu duela Žoao je sve vreme bio u vođstvu. Na startu seta osvojio je četiri vezana gema, dva na protivnikov servis. Tijafo je, pri rezultatu od 5:3 vratio jedan brejk, ali nije uspeo da napravi preokret, pa je Sousa ovaj deo meča dobio sa 6:4 i time trijumfovao na ovom turniru.

Potrugalskom teniseru je ovo ukupno treća ATP titula u karijeri.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti