Emu Radukanu “slomio” progonitelj sa tribina!
Otkriven je samo jedan deo pozadine celog slučaja.
Nakon potresne scene tokom meča sa Muhovom, pojašnjeno je zašto je Ema Radukanu reagovala. Podsetimo, Britanka je dotrčala do sudije u stolici posle drugog gema na meču. Već tada je uveliko plakala. Samo se sakrila iza sudijske stolice, nije želela da to snimi ni kamera.
Sudija u stolici je pozvala supervizora i obezbeđenje. Nakon toga je Ema sela na svoje mesto, i dalje je plakala, ali je sada lice prekrila peškirom.
Šta se zapravo dogodilo što je toliko uznemirilo?
Danas je WTA izdala saopštenje u kome se objašnjava da je Radukanu u ponedeljak na javnom mestu prišao “čovek koji je pokazao opsesivno ponašanje”, a da je potom ista osoba “identifikovana u prvim redovima meča Radukanu protiv Muhove”.
Muškarac se prema njoj „ponašao čudno“, a odmah je shvatila da nešto nije u redu. Ubrzo je uklonjen sa tribina jer se smatralo da ima „ozbiljnu fiksaciju“ i da bi mogao da ugrozi bezbednost Radukanu.
Britanka inače ima sličnu traumu iz prošlosti, što je verovatno uticalo na čitavu situaciju.
Naime, Radukanu je dok je bila tinejdžerka uhodio Amrit Magar, dostavljač iz Londona. On je tri puta dolazio do njene kući, kako bi ostavljao neželjene poklone i poruke i krao joj imovinu.
Magar je 2022. godine osuđen na 18 meseci društveno korisnog rada, a dobio je i petogodišnju zabranu prilaska britanskoj teniserki.
–Hvala vam na porukama podrške. Bilo je teško iskustvo juče, ali biću dobro i ponosna sam na to kako sam se vratila i takmičila uprkos onome što se desilo na početku meča. Hvala Karolini (Muhova) što je ispala veliki sportista i želim joj svu sreću do kraja turnira – izjavila je Radukanu.
(Tenis Uživo, M. Marjanović)
Teme: Ema Radukanu, Vesti