14/02/24 - 21:25h

Dušan u četvrtfinalu Buenos Ajresa!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Buenos Ajresu!

D. Lajović476
D. Galan661

Srpski teniser je u meču osmine finala nakon sat vremena i 37 minuta igre u tri seta bio bolji od Čileanca Alehandra Tabilja, 54. na ATP listi – 6:4, 1:6, 6:1.

U prvom setu Dušan je sve vreme bio siguran na svom servisu, a brejk u trećem gemu bio mu je dovoljan da povede u setovima.

Nije, ipak, bio te sreće i u drugom setu. Ovoga puta njegov rival je sigurno servirao, a dva puta došao do brejka, pa je meč produžen na još jedan set.

Nije dao Lajović da dođe do preokreta, pa je u trećem setu napravio dva brejka i nije dozvolio Čileancu da dođe ni do jedne prilike da uzvrati.

Naredni rival biće mu pobednik duela Serundolo – Dijas Akosta.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti