DUBAI: Zverev savladao Đokovića

Novak Đoković poražen je u prvom egzibicionom meču u Dubaiju.

N. Đoković34
A. Zverev66

Bolji od njega bio je Nemac Aleksandar Zverev rezultatom 6:3, 6:4 nakon sat vremena i osam minuta provedenih na terenu.

Prvi set Novak je otvorio brejkom, ali je tri gema kasnije Zverev vratio servis. Pred kraj seta Saša je realizovao još jednu brejk loptu, a zatim bez izgubljenog poena dobio ovaj deo meča.

U drugom setu Zverev je bio taj koji je startovao brejkom, a Novak je već u narednom gemu ribrejkovao. U petom gemu Đoković je ponovo izgubio servis. Nije uspeo da izbori priliku za još jedan ribrejk, te je Zverev drugom meč loptom došao do pobede.

Srpski as se nalazi u timu Sokolova koji je poražen je od Jastreba ukupnom rezultatom 35:37.

Najpre su “Sokolovi” Grigor Dimitrov i Paula Badosa slavili u duelu sa Dominikom Timom i Anastasijom Pavljučenkovom 5:7, 6:3, 10:4, nakon čega je Arina Sabalenka (Sokolovi) poražena od Elene Ribakine rezultatom 6:0, 1:6, 10:6.

U sredu će se Sokolovi sastati sa timom Orlova. Novak će igrati proti Nika Kirjosa.

Teme:   Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti