Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju!

N. Đoković67
K. Hačanov36

NOVAK DJOKOVIC (SRB)

Srpski teniser savladao je u osmini finala Rusa Karena Hačanova, trenutno 26. na ATP rang listi.

Sat vremena i 40 minuta trajao je njihov duel, a Novak je slavio sa 2:0 u setovima – 6:3, 7:6 (7:2).

Đoković je sigurno ušao u meč, u četvrtom gemu realizovao je jednu od dve brejk šanse, a rivalu nije dozvolio ni priliku da mu oduzme servis, pa je sa 6:3 osvojio prvi set. U istom ritmu nastavio je i u drugoj deonici, napravio je brejk za 2:1, međutim u osmom gemu Hačanov je uspeo da vrati servis i poravna rezultat. Uveo je set u taj-brejk, u kom je odigrano devet poena, a Novak je slavio sa ubedljivih 7:2.

Sledeći protivnik biće mu Španac Roberto Bautista Agut ili Jiri Veseli iz Češke.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti