Drejper eliminisao Alkarasa iz Kvinsa, Đoković preuzima drugo mesto ATP liste!

Iznenađenje u Kvinsu!

Drugi teniser seta Karlos Alkaras poražen je u osmini finala.

Njega je sa turnira izbacio domaći igrač Džek Drejper, 31. na ATP listi.

U duelu koji je trajao sat vremena i 40 minuta igre, Britanac je slavio rezultatom 7:6 (3), 6:3.

U prvom setu nije viđena nijedna brejk lopte, pa se igrao produžetak u kojem je Drejper realizovao treću set loptu.

U drugom setu do brejka je došao u šestom gemu. Dva gema kasnije ispustio je tri meč lopte, da bi novu šansu realizovao novu šansu.

Naredni rival Drejperu biće mu peti favorit Tomi Pol koji je bio bolji od Alehandra Tabila rezultatom 6:3, 6:4.

Alkaras, koji je Kvinsu branio trofej, izgubiće 450 bodoba, a zahvaljujući tome Novak Đoković (koji je trenutno treći na svetu) preuzeće drugo mesto na ATP listi.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti