Dominik Tim uspešno započeo “poslednji ples”

Grend slem šampion želi lep oproštaj od tenisa.

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Austrijski teniser Dominik Tim (30) završava ove sezone karijeru, a sada je pobedio u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos.

Biće to njegovo poslednje učešće na drugom grend slemu sezone, a prvi korak je napravio trijumfom protiv Italijana Franka Agamenonea rezultatom 3:6, 6:3. 6:2.

Prvi set bio je dosta neizvestan. Italijan, trenutno 228. na svetu, napravio je brejk, ali se Austrijanac brzo vratio u meč.

Međutim, Agamenone je ponovo oduzeo servis šampionu Ju-Es opena iz 2020. godine i priveo set kraju.

Tim, nekada treći, a danas 131. na ATP listi, tada se probudio i odlučio da zaigra kako zna. Posle velike borbe u šestom gemu iskoristio je šestu brejk loptu za 4:2, a potom izjednačio u setovima.

U trećem setu je čak tri puta oduzeo servis protivniku, mada je dozvolio i jedan brejk. Kada je servirao za meč dozvolio je protivniku dve brejk šanse, ali ih je spasio i potom iskoristio drugu meč loptu.

Tim će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv Finca Otoa Virtanena, 156. na svetu.

Teme:   Dominik Tim, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti