07/06/19 - 15:33h

Dominantni Nadal preko Federera do finala Rolan Garosa!

Španac Rafael Nadal nadigrao je Rodžera Federera za finale Rolan Garosa!

Source: Michael Dodge/Getty Images

Drugi teniser sveta slavio je u tri seta posle dva i po sata provedenih na terenu.

Prvi set Nadal je započeo sigurnim servisom, a zatim napravio brejk. Nešto kasnije, Švajcarac je servis vratio, ali mu je Rafa odmah oduzeo još jedan, a ovaj deo igre dobio je rezultatom od 6:3.

U drugom setu prvi brejk je napravio Federer u drugom gemu. Nadal ga je već u narednom gemu vratio, da bi pred kraj seta iskoristo drugu priliku za brejk za rezultat od 6:4.

Na startu odlučujučeg seta Federer nije iskoristio priliku za brejk, dok je Španac iskoristio obe svoje šanse i sa ubedljivih 6:2 ostvario plasman u finale.

Za svoj 12. trofej na Rolan Garosu sastaće se sa boljim iz duela Novaka Đokovića i Dominika Tima.

Teme:   Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rodžer Federer, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti