Dominacija se nastavlja: Alkaras i Siner u neverovatnom nizu!
Karlos Alkaras i Janik Siner nastavljaju da dominiraju svetskim tenisom, a njihov neverovatan niz bez zajedničkog poraza traje već 23 meseca.
Masters u Majamiju doneo je nastavak neverovatne dominacije dvojice najboljih tenisera sveta, Karlosa Alkarasa i Janika Sinera. Njih dvojica već 23 meseca nisu ostali bez titule na turniru na kome su obojica igrali.
Poslednji put se to dogodilo još u Madridu u aprilu 2024. godine, kada je Andrej Rubljov pobedio, a i Alkaras i Siner su se borili sa povredama. Od tada su učestvovali na 19 turnira i uvek je jedan od njih dvojice bio šampion.
Na grend slemovima je ta serija još duža, počevši od trijumfa Novaka Đokovića na Ju-Es openu 2023. godine, dakle pre čak dve i po godine. Alkaras je od tada osvojio pet titula na najvažnijim turnirima belog sporta, dok je Siner osvojio četiri.
Siner je osvajanjem trofeja u Indijan Velsu i Majamiju smanjio zaostatak u takozvanim velikim ATP titulama (grend slemovi, završni turnir i mastersi 1.000) iza Alkarasa na samo dve. Španac ima 15, a Italijan 13.
Svestan sam svih scenarija i znam kakvu šansu imam, rekao je Siner, ističući da mu je cilj da igra maksimalno na svim grend slemovima i mastersima. Novak Đoković je trenutno na četvrtom mestu ATP liste.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: ATP, Grend Slem, Janik Siner, Masters, Masters u Majamiju, Novak Đoković, Turniri, Vesti







Komentari