17/05/12 - 14:02h

Đoković uz dosta problema do četvrtfinala Mastersa u Rimu!

Novak Đoković je posle dosta muke u meču osmine finala uspeo da pobedi argentinca Huana Monaka u 3 seta. Sledeći na putu ka novoj tituli u Rimu je pobednik meča Conga- del Potro.

N. Đoković466
H. Monako623

U prvom setu Novak nije ličio na sebe. Dosta grešaka, nervoze i ne tako dobre igre koja ga je krasila u poslednje vreme, dovelo ga je u situaciju da gubi u prvom setu od autsajdera u ovom meču- 4:6. Bitan detalj u ovom setu desio se upravo posle poslednjeg poena koji je osvojio Monako nakon koga je Novak polomio reket sa kojim je igrao u prvom setu, a to je imalo uticaj na njegovu igru u nastavku.

Drugi set- “drugi Novak“. Uz tri brejka naš teniser se vraća u ovaj meč i stavlja doznanja argentincu da nije odustao od namere da odbrani titulu osvojenu prošle godine- 6:2!

Novak Djokovic. Getty Images.

Novak Đoković

Odlučujući set je na startu bio neizvestan. Brejk nismo videli sve do 8 gema kada Novak “daje gas do daske” i oduzima servis do tada sigurnom Monaku. Usledio je gem u kome je naš teniser na svoj servis uspeo da dođe do pobede koja mu je donela plasman u četvrtfinale- 6:3!

Protivnik Novaka u četvrtfinalu će biti pobednik meča Conga- del Potro. Nikako lak zadatak za našeg tenisera u četvrtfinalu Mastera u Rimu, ali ako pruži igru kao u drugom i trećem setu protiv Monaka, plasman u polufinale nebi trebao biti doveden u pitanje!