Najbolji teniser sveta Novak Đoković igraće u polufinalu Mastersa u Rimu!

N. Đoković646
D. Kepfer363

Source: Clive Brunskill

Do plasmana u najboljih četiri na turniru Novak je došao nakon pobede nad Nemcem Dominikom Kepferom, trenutno 97. igračem sveta.

U meču koji je trajao dva sata i desetak minuta, Đoković je slavio sa 2:1 u setovima – 6:3, 4:6, 6:3.

Srpski teniser plasirao se u svoje 11. polufinale Mastersa u Rimu.

U borbi za finale sastaće se sa Kasperom Rudom, koji je iznenadio četvrtog nosioca, Matea Beretinija.

TOK MEČA:

Đoković je furiozno startovao ovaj duel. Ekspresno je poveo sa 4:0 uz dva brejka, a onda je dozvolio rivalu da vrati oba i smanji njegovu prednost na 4:3. U osmom gemu mu je ponovo oduzeo servis za 5:3, posle čega je završio set u svoju korist.

Osim u prva četiri gema, Nemac je prilično namučio prvog tenisera sveta. Vodio je Novak i sa 3:1 u drugom setu, sve je izgledalo kao da će meč biti završen rutinski i bez problema, ali je Kepfer poravnao rezultat. Srpski teniser čak je i bacio reket, zbog čega je dobio opomenu od sudije. Drugi set Nemac je rešio brejkom kada je bilo najpotrebnije, u desetom gemu za konačnih 6:4.

Odlučujući deo meča bio je možda najlakše dobijen za Đokovića u ovom susretu. Nije dozvolio rivalu nijednu brejk šansu, ali mu je uz dosta muka dva puta oduzeo servis, što je bilo dovoljno za 6:3.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti