Đoković, Siner i Sabalenka ujedinjeni: Kritika Rolan Garosa zbog finansija
Novak Đoković, zajedno sa Janikom Sinerom, Arinom Sabalenkom i Koko Gof, javno je izrazio nezadovoljstvo zbog raspodele nagradnog fonda na predstojećem Rolan Garosu.
Najveći teniser svih vremena, Novak Đoković, pridružio se grupi vodećih igrača u kritici Rolan Garosa. Razlog je, kako se navodi, nezadovoljstvo procentom nagradnog fonda koji je namenjen teniserima i teniserkama.
Organizatori drugog grend slema u sezoni najavili su rekordan nagradni fond od 61.700.000 evra. Međutim, najbolji na svetu smatraju da je povećanje od 9,5 odsto simbolično, posebno ako se uzme u obzir zarada turnira u Parizu, koja se procenjuje na 400.000.000 evra.
U saopštenju koje su potpisali Đoković, Siner, Sabalenka i Gof, ističe se da je u 2023. godini Rolan Garos ostvario prihod od 395.000.000 evra, što je porast od 14 odsto. Nagradni fond je, s druge strane, porastao za samo 5,4 odsto. Zbog toga je udeo igrača u prihodu pao na svega 14,3 odsto.
Da li će Đoković biti spreman za Rolan Garos uprkos povredi?
Da li će Đoković biti spreman za Rolan Garos uprkos povredi?
„Sa procenjenim prihodima od preko 400.000.000 ove godine, procenat za igrače će verovatno pasti ispod 15 odsto“, navodi se u saopštenju. Kao pozitivan primer navodi se US open, koji je nagradni fond podigao za 20 procenata. Prošlogodišnje takmičenje u Njujorku podelilo je učesnicima oko 77.000.000 evra, što je najviše u istoriji belog sporta.
Borba za trofej na šljaci počinje 18. maja i trajaće do 7. juna. Nažalost, zbog povrede, titulu neće braniti Karlos Alkaraz.
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: Grend Slem, Karlos Alkaraz, Koko Gof, Novak Đoković, Rolan Garos, Teniseri, US Open, Vesti







Komentari